Warsztaty taneczne i baletowe

balet - Moje Dziecko

Warsztaty wpływają na rozwój psychofizyczny dziecka, kształtują jego wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu, inspirują dzieci do tworzenia własnych układów choreograficznych, rozbudzają zainteresowanie tańcem, a także budują w dzieciach wiarę w swoje możliwości i umiejętności taneczne.

Tańce klasyczne, tańce nowoczesne…

naszym kursantom nie obce jest liczenie na 3 i na 4, próbują swoich sił w tańcach standardowych jak walc angielski, ćwiczą gibkość w tańcach latino i poczucie rytmu w zabawach ruchowych do energetycznej muzyki współczesnej. Dzięki wszechstronności zajęć dzieciom łatwiej jest określić swoje upodobania, wzmocnić pewność siebie, a także świetnie się bawić.

Balet

to zajęcia ściśle ukierunkowane na wybraną dyscyplinę. Małe baletnice poznają takie elementy baletowe jak: pierwsza, druga, piąta pozycja stóp, pierwsza, druga, trzecia pozycja rąk, plie, releve, passe, battmens tondue, grande battens, pique, arabesque, skoki szpagatowe, skoki saute i inne, pas de chat.

Obowiązkowym elementem zajęć jest rozciąganie. Naszym celem jest dążenie do pozycji szpagatu i sznurka (nie za wszelką cenę). Zależy nam, aby dziecko czerpało radość z rozciągania, a nie zniechęciło się do ćwiczeń.

Powrót do listy zajęć