Dzień Polarnego Misia – podsumowanie

Było biało, arktycznie… Podczas obchodów Dnia Polarnego Misia nasze przedszkolaki poznały bliżej te niesamowite zwierzęta. Rozmawialiśmy o roli kamuflażu (przy okazji utrwalając nazwy przedmiotów, które też są w kolorze białym), przygotowując pacynkę misia polarnego, sprawdziliśmy jakie ma części ciała. Naśladowaliśmy sposób poruszania się, skacząc po krach lodowych (utrwaliliśmy liczebniki od 1 do 10). Ćwiczyliśmy zmysł węchu rozpoznając po zapachu warzywa i owoce (utrwalanie zwrotu I smell…). Rozważaliśmy czym się żywi miś polarny – przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że pizza jest pyszna, ale niedźwiedź wolałby ryby (słownictwo food). Graliśmy w grę pamięciową dopasowując ilość rybek w danym kolorze do misia. Nie zapomnieliśmy o innych mieszkańcach bieguna północnego (słownictwo seal, penguin, walrus, … i oczywiście Santa Claus )

Tym wydarzeniem zakończyliśmy zimowe dni specjalne – szykujemy się do Saint Patrick’s Day.

Dni specjalne w naszej szkole językowej