Szkoła językowa

MCE

– My Child English School to szkoła języka angielskiego, specjalizującą się w nauczaniu dzieci i młodzieży, która od ponad 20 lat prowadzi kursy językowe w małych grupach na terenie Warszawy i jej okolic. MCE School działa w ramach Moje Dziecko. Posiadamy certyfikat British Council.

Angielski dla dzieci w wieku szkolnym

Kurs języka angielskiego oparty jest na najlepszych podręcznikach wydawnictw brytyjskich i autorskim programie nauczania. Uczestnicy naszych kursów otrzymują dostęp do e-learningowej platformy edukacyjnej MCE School opartej na platformie Moodle. Dzięki temu nasza szkoła może prowadzić kurs języka angielskiego nowoczesną metodą Blended Learning tj. łączenia zajęć prowadzonych tradycyjnie – z udziałem lektora, z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera. Umożliwia to lektorowi, w pracy z uczniem, indywidualizację procesu nauczania. Uczestnicy kursu korzystają z bogatego zestawu materiałów online, ułatwiających skuteczne utrwalenie przerobionego słownictwa, gramatyki i wyrażeń, w formie ciekawych tekstów, piosenek, różnorodnych ćwiczeń i krzyżówek. Pliki dźwiękowe umieszczone na platformie pozwalają uczniom opanować wymowę poznanych słówek oraz doskonalić umiejętności czytania nowych tekstów.

MCE School, w ramach programu „Advantage” przygotowuje swoich młodszych uczniów (w wieku 7 – 12 lat) do egzaminów YLE Cambridge, które wspólnie z British Council przeprowadza na terenie naszej szkoły. MCE School przygotowuje również młodzież szkolną do testów z języka angielskiego na zakończenie szkoły podstawowej, a także do egzaminu FCE (First Certificate English) w British Council. Egzaminy są płatne (ok. 250zł), cała suma jest przekazywana do BC.

Organizujemy bardzo dużo specjalnych spotkań, stwarzających naturalne sytuacje, w których dzieci mogą używać języka angielskiego, np. spotkania z native speaker’em, dzień kuchni brytyjskiej, zajęcia taneczne prowadzone w języku angielskim, wieczorki literackie i inne dni tematyczne.
Na koniec roku dzieci przygotowują dla rodziców teatrzyk, z użyciem zwrotów, słów, piosenek, których nauczyły się w ciągu roku
Zajęcia odbywają się na terenie szkoły, zazwyczaj plan układany jest tak, aby dzieci miały dodatkowy angielski przed lub zaraz po obowiązkowych zajęciach.

8 dzieci maksymalnie w grupie

30 godzin lekcyjnych

60 godzin rocznie (2 razy w tygodniu)

Więcej o:

Angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym

MCE School wprowadza przedszkolaków w świat języka angielskiego formami i metodami nauczania dostosowanymi do wieku i możliwości dzieci, wykorzystując ich naturalną ciekawość. Zachęcamy dzieci do nauki poprzez gry i zabawy, scenki rodzajowe, elementy dramy, odtwarzanie bajek. Staramy się, aby dziecko podczas zabawy, w czasie zajęć „zanurzyło” się (immersion) w nauczanym języku. Program nauczania dla najmłodszych to połączenie materiału językowego najlepszych podręczników wydawnictw brytyjskich i autorskich programów MCE School, w tym piosenek tworzonych wyłącznie dla naszych uczniów. Stosujemy różne, niekonwencjonalne metody utrwalania materiału językowego np. w czasie tzw. „dni specjalnych”. Dziecko ze swoim ulubionym pluszakiem odwiedza gabinet weterynarza lub bawi się w kucharza „gotując” wspólnie z innymi dziećmi, a czasie dnia bajki wkracza w zaczarowany świat bajek w języku angielskim. Na zakończenie kursu dzieci prezentują rodzicom swoje umiejętności językowe w formie grupowego występu.

Więcej o: